Ruohonjuuri Oy:n hallinto ja markkinointi

 Ruohonjuuri hallinto

Ruohonjuuren asiakaspalvelu

Asiakaspalvelumme palvelee Sinua ilolla ma-pe 9-20. Sähköposti: verkkokauppa@ruohonjuuri.fi ja puhelin: 030 621 9000. Puhelun hinta matkapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 22,32 snt/min ja lankapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 8,83 snt/min. Jonotus on maksullinen.

Vastaamme mielellämme kysymyksiisi ja pyrimme vastaamaan viestiisi mahdollisimman pian. 

Yhteistyöehdotukset

Oletko kiinnostunut vaikuttajayhteistyöstä Ruohonjuuren kanssa? Ota yhteyttä - vaikuttajat
Kaipaako hyväntekeväisyyskohde lahjoittajaa? Ota yhteyttä - hyväntekeväisyys
Oletko yhteisö tai yksilö, joka kaipaa sponsoria? Ota yhteyttä - sponsorointi
Kiinnostaako yritysyhteistyö Ruohonjuuren kanssa? Ota yhteyttä - yritysyhteistyöt

Tuotevalikoima

Lue sivuiltamme tarkemmat ohjeet uusien tuotteiden tarjoamiseen.

Hallinnon yhteystiedot

Toimitusjohtaja Päivi Paltola
paivi.paltola@ruohonjuuri.fi

Asiakaskokemusjohtaja Päivi Korteniemi
paivi.korteniemi@ruohonjuuri.fi

Ostopäällikkö Jussi Aimola
jussi.aimola@ruohonjuuri.fi

Kaikki tuotevalikoimaan liittyvät asiat. Uusia tuotteita tarjotessasi, lue tarkemmat ohjeet täältä.

Kehityspäällikkö & varatoimitusjohtaja Topias Nieminen
topias.nieminen@ruohonjuuri.fi

Liiketilat, epäsuorat hankinnat & IT.

Talouspäällikkö Arttu Piipponen
arttu.piipponen@ruohonjuuri.fi

Verkkokauppapäällikkö Tiina Tuohi
tiina.tuohi@ruohonjuuri.fi

Henkilöstöpäällikkö Jani Kinnunen
jani.kinnunen@ruohonjuuri.fi

Työhakemukset lähetetään tämän linkin kautta, kiitos

Myyntipäällikkö Tuulia Bucciarelli
tuulia.bucciarelli@ruohonjuuri.fi

Asiakaspalautteet ja kaikki muut asiakaspalveluun liittyvät asiat

Valikoimanhallintapäällikkö Sini Martikainen
sini.martikainen@ruohonjuuri.fi

Projektikoordinaattori Irina Toiminen
irina.toiminen@ruohonjuuri.fi

Päävisualisti Venla Suvalo
venla.suvalo@ruohonjuuri.fi

Senior Advisor Arto Ranta-aho
arto.ranta-aho@ruohonjuuri.fi 

Hallinnon porukka on tavoitettavissa parhaiten arkisin klo 9-15. Toimistomme löytyy osoitteesta 

Mannerheimintie 7
00100 Helsinki