Urang – korealaista kosmetiikkaa herkällekin iholle

Urang-sarjan laatutuotteiden raaka-aineina paistattelevat, puhtaat, luomulaatuiset kasviöljyt- ja uutteet, hennot kukkaisvedet ja eteeriset öljyt hellivät Urang-sarjan ylelliseltä tuntuvissa tuotteissa myös hyvin herkkää ihoa.

Urang-luonnonkosmetiikkasarjan perustaja, Jina Lee, on äiti ja aromaterapeutti. Hänen intohimoinen suhteensa luomuraaka-aineista valmistettuun luonnonkosmetiikkaan roihahti täyteen liekkiinsä Jinan odottaessa ensimmäistä lastaan. Perinteinen kosmetiikka ei sopinut atooppiselle, allergisoitumiseen taipuvaiselle iholleen, joten hän halusi löytää terveellisimpiä vaihtoehtoja itselleen ja perheelleen.

Urang-sarjan tuotteiden raaka-aineita viitoittaa tinkimätön asennoituminen korkeaan laatuun. Korkeista laatukriteereistä esimerkkinä mainittakoon sarjan ”limited edition” -ruusuvesi, Organic Rose Water, jota tuotetaan vain kerran vuodessa kyseisen vuoden ruususadosta. Näin taataan se, että ruusuvesi on ihan aina mahdollisimman tuoretta. Jokaisen vuoden ruusuvedelle on myöskin oma ylellinen vuosikertapullonsa.
Kaikki Urangin tuotteet ovat luonnollisia ja luomulaatuisista raaka-aineista valmistettuja mutta niillä ei ole vielä luonnonkosmetiikkasertifiointia. Sertifiointityö on vielä kesken, mutta arviolta Urang-sarjan mahtituotteille saadaan COSMOS-luonnonkosmetiikkasertifiointi tämän vuoden loppuun mennessä. Sarjan kaikki tuotteet täyttävät siis luonnonkosmetiikan kriteerit jo nyt – ja sertifikaattikin saadaan, jahka byrokratiahommat on viety maaliin asti.
Urang-tuotteet ostat omaksesi tästä >>