Yksityiskohdat
Le Booster Superfood-seerumi (Anti-age booster -serumi) on ainutlaatuinen yhdistelmä superfood-ravintoaineita, jotka kirkastavat, korjaavat ja uudistavat ikääntyvää ihoa.
Acerola-marja ravitsee ihoa syvältä sisältäen uskomattoman paljon C-vitamiinia (20 kertaa enemmän kuin yhdessä appelsiinissa) parantaen kollageenin muodostusta ja kiinteyttäen ihoa. Spirulina toimii tehokkaana antidioksanttina, joka suojaa ihon kollageenia ja elastaania ja jättää ihon sileän tuntuiseksi. Maca elvyttää ja kiinteyttää ihoa. Sopii kaikille ihotyypeille, ihanteellinen ikääntyvän ihon hoitoon. Vegaaninen.
Käyttöohje:
Sekoita pumppauksellinen seerumia valitsemasi Absolution-päivä- tai yövoiteen joukkoon tai käytä seerumia muutama pumppauksellinen sellaisenaan puhtaille kasvoille kasvoveden jälkeen.
Absolution on pariisilainen luonnonkosmetiikkasarja, jonka nimeen vannovat Ruohonjuuren henkilökunnan lisäksi kuulemma muun muassa Vanessa Paradis, Johnny Depp, Brooke Shields ja Keira Knightley - ja ehkä kohta Sinäkin?