Ruohonjuuri Oy - hallinto

Ruohonjuuri Oy hallinto

Toimistomme osoite:

Salomonkatu 17 B (ltk 31)
00100 Helsinki

Toimitusjohtaja Arto Ranta-aho
p. 050-3730 330, arto.ranta-aho@ruohonjuuri.fi

Markkinointipäällikkö Johanna Koskinen
p. 050-3370 072, johanna.koskinen@ruohonjuuri.fi

- kaikki markkinointiin, mainontaan ja yhteistyösopimuksiin liittyvät asiat (mainostila- ja yhteistyötarjoukset meilitse, kiitos)

Ostopäällikkö Jussi Aimola
p. 044- 7291441, jussi.aimola@ruohonjuuri.fi

- kaikki tuotevalikoimaan liittyvät asiat (uusia tuotteita tarjotessasi, lähetä tuotenäyte, hinnasto ja yhteystietosi perille toimitettuna yllä näkyvään osoitteeseen)

Talouspäällikkö Topias Nieminen
p. 050-4440 207, topias.nieminen@ruohonjuuri.fi

Vt. talouspäällikkö Arttu Piipponen
p. 044-449 2657, arttu.piipponen@ruohonjuuri.fi

Henkilöstöpäällikkö Jani Kinnunen
p. 040-774 2888, jani.kinnunen@ruohonjuuri.fi
- Opens external link in new windowtyöhakemukset lähetetään tämän linkin kautta, kiitos

Asiakaspalvelupäällikkö Tuulia Bucciarelli 
p. 040-1957 590, tuulia.bucciarelli@ruohonjuuri.fi
- asiakaspalautteet ja kaikki muut asiakaspalveluun liittyvät asiat

Tuotevastuupäällikkö Sini Martikainen
p. 040-637 5363, sini.martikainen@ruohonjuuri.fi

Hallinnon porukka on tavoitettavissa parhaiten arkisin klo 9-15.

Tarjoamme asiakkaillemme monipuolisen valikoiman laadukkaita terveys-, luomu- ja reilun kaupan tuotteita sekä lähiruokaa elämyksellisessä ja innostavassa myymälämiljöössä asiantuntevasti ja henkilökohtaisesti palvellen. Uskomme tuoreuteen, merkityksellisyyteen ja elinvoimaan.

Ruohonjuuressa me uskomme, että hyvinvointi kumpuaa rehellisestä ruuasta ja hyvän olon oivalluksista.

Ruohonjuuressa me luotamme laadukkaisiin raaka-aineisiin ja rakkaudella
tehtyyn ruokaan. Uskomme hipiää helliviin savinaamioihin, pesupähkinänpuhtaaseen pyykkiin ja kivun koukuttamiseen kotikonstein. Nautimme mustikkajauheella ryyditetystä spelttipuurosta ja elämäniloa edistävistä goji-marjoista. Haluamme tarjota asiakkaillemme laajan valikoiman parhaita terveys- ja luomutuotteita elämyksellisessä ja palvelevassa ympäristössä. Uskomme tuoreuteen, merkityksellisyyteen ja elinvoimaan.

Olemme lumoutuneita luomusta ja lämmenneitä lähiruualle. Arvostamme myös reilua kauppaa, jota tehdään ihmistä ja luontoa kunnioittaen. 

Uskomme siihen, että elämänilo ja hyvä fiilis tarttuvat. Onnellinen asiakas on meille kunnia-asia.  Asiakkaidemme mielipiteet ja ideat ovat meille tärkeitä. Tiedämme, että vain yhdessä ponnistellen voimme tehdä Ruohonjuuresta entistäkin elinvoimaisemman.

Uskomme, että valinnoillamme on vaikutusta.